יום רביעי, 27 באפריל 2016

איסכורית ויתרונות האיסכורית המבודדת

איסכורית היא ללא ספק מהפתרונות הטובים והאפקטיביים ביותר לכיסוי, קירוי והקשחה באמצעות לוחות פלדה. זהו פיתרון אשר פותח לאורך שנים ארוכות ועל בסיס מחקרים חובקי עולם. פחי איסכורית משמשים למגוון יישומים לרבות התקנת מחיצות, סיכוך קירות, סיכוך משטחי גגות, גידור לאתרי בנייה, התקנת רצפה בשילוב עם חומרי גלם אחרים ועוד.

לוחות איסכורית הם לוחות פלדה אשר מצופים באבץ (מגולוונים) ועוברים תהליך של צביעה בתנור. הלוחות נוחים לשימוש, זולים בעלותם, מהירים בהתקנתם ומעניקים למבנה נראות אסתטית. התקנת איסכורית מעמידה לרשות הלקוח מניפת יתרונות. ראשית, הפחים מסייעים בחלוקת עומסים על חלקים אחרים במבנה. כמו כן, הם מעוצבים בסגנון חדשני ונחשבים לעתים לאלמנט אסתטי בפני עצמו. איסכורית מקשיחה את המבנה באמצעות יצירת דיאפרגמה במקום האלכסוניים או בתוספת. היא בטיחותית, בלתי שבירה, דורשת תחזוקה מעטה ובעלת אורך חיים למשך שנים. אנו נפגשים עם לוחות הפח הללו במגוון רחב של מוקדים ואם תביטו סביב כמעט בכל יציאה מהבית מחכה לכם איסכורית אחת לפחות.

איסכורית מבודדת
איסכורית פשוטה היא פח גלי אשר לא מספק מענה לבידוד אך נהנה כמובן מכל היתרונות שצוינו לעיל. קיים מוצר נוסף ומשודרג שמחבר את המעלות הללו עם אלמנט בידודי. זוהי אפוא האיסכורית המבודדת. איסכורית שמשלבת בין לוחות הפח גם חומר מבודד. זאת, מבלי לפגוע כהוא זה ביתרונות הפונקציונאליים הידועים שצוינו לעיל.

איסכורית מבודדת זמינה במבחר צורות ועם חומרי בידוד בעלי תוכנות שונות (ולמטרות נבדלות). לדוגמה, איסכורית מבודדת עם קלקר אשר עשויה עם חומר פוליסטירן בין הלוחות או איסכורית שממולאת בצמר סלעים דחוס (חומר גלם שמתאים לצורכי בידוד בטמפ' גבוהות ומספק בטיחות מירבית מבחינת חסינות מפני אש). סוג נוסף ופופולרי הוא לוחות איסכורית עם פוליאוריטן מוקצף אשר מעמידים לרשות המבנה בידוד תרמי ברמה גבוהה ביותר.

הבנייה בעזרת איסכורית מבודדת
בנייה מקצועית על בסיס איסכורית מבודדת היא תהליך קל, אפקטיבי ומהיר. איסכורית לכשעצמה היא חומר גלם זול ופשוט להרכבה. היות שזהו מוצר אשר מגלם בחובו יתרונות מבחינת בידוד תרמי, קל להכליל אותו גם תחת קטגוריה של בנייה ירוקה. קרי, מבנים שמחפשים להתכתב עם הסביבה ולספק למשתמשים בהם מעלות סביבתיות ימצאו בפתרונות איסכורית עם בידוד את התשובה המושלמת.

פאנלים של איסכורית מבודדת מיוצרים בעוביים ובגדלים שונים בהתאם לצורך. מיותר לציין כי ניתן להתאים את הפאנלים המבודדים לפרויקט הספציפי על ידי חיתוכם באמצעות מסור דיסק. יודגש גם כי איסכורית מבודדת, ממש כמו אחותה ה"פשוטה", לא דורשת תחזוקה מורכבת. לדוגמה, אם מדובר על איסכורית לגג אין צורך ביותר מניקיון שנתי יבש או עם מים וכן במעט שימוש בצבע נגד חלודה.  

פתרונות מגוונים
פחי איסכורית מספקים מענה למגוון רחב של אתגרים בענף הבנייה. בעלי מקצוע רבים מבינים כבר שזהו לא חומר גלם פשוט שמיועד למטרות פונקציונאליות בסיסיות אלא מעטפת (תרתי משמע) לשורה ארוכה של יישומים. בזכות קלות ההתקנה והיכולת למקד יתרונות בתנאים הרלבנטיים, שימוש בלוחות הפח הייחודיים הוא אפקטיבי גם לעומת חומרי גלם אחרים.

התקנת איסכורית צריכה להיות לפי תוכנית מסודרת ונוכח בדיקות מקדימות בשטח. זאת, לטובת ניצול מרבי של יתרונות האיסכורית לפי הנתונים הספציפיים של יעד ההתקנה. איסכורית מבודדת היא איסכורית משודרגת אשר מעניקה ללקוח במקביל שתי ציפורים במכה אחת. גם לוחות פח איכותיים ומצוינים לטובת צרכי הפרויקט וגם אלמנטים מוספים בעלי חשיבות עצומה כמו בידוד תרמי ואקוסטי.

קיימים בשוק סוגים שונים של איסכורית מבודדת וחשוב לרכוש את הלוחות מבעלי מקצוע המכירים היטב את התחום. למשל, בעלי מקצוע שידעו האם כדאי במקרה שעומד על הפרק להתקין איסכורית עם צמר סלעים דחוס או שמא מתאימה כאן יותר קונסטרוקציה של איסכורית מבודדת עם חומר פוליאוריטן מוקצף.